Tutaj jesteś

Import towarów z Chin – co warto wiedzieć?

3 lipca 2022 Biznes Import towarów z Chin


Import towarów z Chin to prawdziwa szansa na zwiększenie swoich zarobków dla każdej osoby zajmującej się handlem. Pozwala kupować wybrane produkty w bardzo korzystnych cenach, co przyczynia się do znacznego zwiększenia marży. Co zrobić, by legalnie importować towary z Chin do Polski? Z jakimi opłatami związany jest ten proces? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jak legalnie sprowadzać towar z Chin?

Aby legalnie sprowadzać wybrane przez siebie produkty z Chin, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy mogą być one bez przeszkód sprzedawane w naszym kraju. Ważne jest więc dokładne przeanalizowanie posiadanych certyfikatów, by uniknąć sytuacji, w której partia towaru zostaje zatrzymana przez Urząd Celny.

Warto też pamiętać, że bezpośrednio po przybyciu transportu konieczne będzie uregulowanie wszelkich opłat, należy liczyć się z tym, że każdy transport obłożony zostanie koniecznością opłaty cła i podatku vat, które zależne będą od wwożonego na teren Polski asortymentu. Musimy zdawać sobie sprawę, że ostateczna cena towaru to nie tylko suma, jaką przyjdzie nam zapłacić sprzedawcy, ale także dodatkowe opłaty, jakie będziemy musieli przelać na konto agencji celnej.

Jak zacząć sprowadzać towar z Chin?

Import z Chin nie jest trudny, ale wbrew pozorom jest to nie tylko zaleta, ale także wada. Spora dostępność portali umożliwiających nawiązanie współpracy z chińskimi przedsiębiorcami sprawiła, że w ostatnim czasie coraz trudniej zarobić na imporcie naprawdę duże pieniądze. Wszystko jednak zależy od skali, naszych zdolności negocjacyjnych i rodzaju produktu, jaki zamierzamy wprowadzić do sprzedaży w naszym kraju.

Jak zacząć import z Chin, by był on jak najbardziej opłacalny? W pierwszej kolejności należy dokładnie przeanalizować rynek i zbadać jaki produkt zapewni nam duży zwrot i jak najszybszą sprzedaż. W sieci znaleźć można kilka narzędzi, które ułatwią pracę. Ich wykorzystanie sprawi, że w krótkim czasie wyrobimy sobie zdanie na temat opłacalności danego asortymentu i będziemy mogli nawiązać współpracę z hurtownią działającą w Chinach. Zawsze należy mieć w świadomości, że sprowadzanie towaru z chin opłaty mogą być dość duże i należy zawsze przed złożeniem zamówienia dokładnie sprawdzić, ile przyjdzie nam zapłacić za ostateczne przetransportowanie danego produktu do naszego kraju.

Sprowadzanie towaru z Chin – opłaty

Jeśli zależy nam, by na imporcie towaru z Chin dobrze zarobić, musimy zdawać sobie sprawę, że na ostateczną cenę ma wpływ nie tylko wartość danego produktu w Chinach, ale także opłata za transport, cło i podatek. Wszystko to stanowi części składowe ostatecznej ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za dany produkt. Trudno jednoznacznie określić ile te opłaty będą wynosić, ponieważ np. cło zależne jest od produktu, jaki będziemy sprzedawać. Cło może wynosić 0%, ale na niektóre towary może sięgać nawet 50%. Należy więc najpierw zastanowić się co sprowadzać z Chin, później przeanalizować opłaty, a dopiero na samym końcu nawiązać współpracę z hurtownią.

Musimy pamiętać, że opłaty takie jak obsługa przez agencję celną czy transport rozkładają się na całą partię towaru. Im więcej więc zamówimy, tym proporcjonalnie mniejsza opłata doliczona zostanie do poszczególnego produktu. Warto więc decydować się na jak największe transporty, ale tylko pod warunkiem, że mamy pewność, iż towar nie będzie zbyt długo leżakował w naszym magazynie. Sprowadzanie towaru z Chin nie jest trudne, ale zanim się na to zdecydujemy, przeanalizujmy wszystkie koszty, bo może się okazać, że dany towar po dotarciu do kraju będzie kosztował tyle, co w polskiej hurtowni, a tego przecież nikt z nas nie chce.

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?