Tutaj jesteś

Najlepsze filmy o motywacji – 5 propozycji

17 stycznia 2021 Praca filmy o motywacji

Każdemu z nas zdarza się mieć gorszy, mniej produktywny dzień. Warto sobie wtedy pomóc np słuchając motywującej nas muzyki bądź oglądając motywujący, inspirujący film. Najlepsze filmy o motywacji – 5 propozycji. Co obejrzeć, kiedy nie jesteśmy zmotywowani, ale potrzebujemy bodźca do działania?

„Skazani na Shawshank”

„Skazani na Shawshank” (1994, w reżyserii Franka Darabonta) to filmowy klasyk. Jest to ekranizacja powieści kultowego pisarza, Stephena Kinga. Film zdobył znakomite recenzje krytyków. Dzieło opowiada o bankierze, który został skazany na dożywotni pobyt w więzieniu. Okazuje się, że wyrok nie jest słuszny. Bankier musi jednak poradzić sobie w nowej, brutalnej, więziennej rzeczywistości. Film jest opowieścią o nadziei i pozwala spojrzeć na życie z nieco innej perspektywy – doceniając to, co mamy.

„Najlepszy”

„Najlepszy” to stosunkowo nowa (2017), polska produkcja. Wyreżyserował ją Łukasz Palkowski. Film opowiada o życiu Jerzego Górskiego, polskiego triatlonisty, Mistrza Świata. Górski wyszedł z nałogu, osiągnął bardzo dużo w sporcie i zdołał uporządkować swoje życie, kiedy mogłoby się wydawać, że jest już na to za późno. Ta inspirująca historia oparta jest na faktach. Daje ona mocy do działania. Jerzy Górski przezwyciężył niezwykle trudne problemy, więc, tak naprawdę, wszystko można. Trzeba jednak chcieć!

„Billy Elliot”

„Billy Elliot” (2000, reżyseria: Stephen Daldry) to film o chłopczyku, którego ojciec (i większość rodziny) pracuje w górnictwie. Billy Elliot chce jednak, wbrew wszystkiemu i wszystkim, zostać artystą, a konkretniej – tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Postawienie na swoim i spełnienie marzenia, mimo temu, że los się sprzeciwia, to ważny i inspirujący temat.

„Bogowie”

„Bogowie” to bardzo głośny, polski film z 2014 roku, który zdobył uznanie krytyków i widzów. Wyreżyserował go Łukasz Palkowski (przed wspomnianym wcześniej filmem „Najlepszy”). „Bogowie” również jest historią opartą na faktach. Opowiada o życiu i dokonaniach polskiego lekarza, Zbigniewa Religi. Mężczyzna ten próbował dokonać niemożliwego na te czasy – przeszczepu serca. Mimo błędów i porażek, nie poddawał się.

„The Social Network”

Większość z nas codziennie korzysta z Facebook’a. Jest to najpopularniejszy serwis społecznościowy świata. Niewiele osób jednak zna historię jego utworzenia, a właśnie ją opowiada film „The Social Network” (2010, reżyser: David Fincher). Facebook miał być portalem dla uczniów Harvardu, ale używa go ponad miliard osób. Jest to wynik bardzo ciężkiej pracy i poświęcenia założyciela serwisu, Marka Zuckerberga.

SEAT leasing

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?