Tutaj jesteś

Nowoczesne rozwiązania finansowania autobusu

12 maja 2022 Finanse


Zrównoważona mobilność i prężność branży transportowej to jedno z największych wyzwań naszych czasów. Branża ta szybko się zmienia i można stwierdzić, iż znajduje się dziś na pewnego rodzaju rozdrożu. Gracze o ugruntowanej pozycji rynkowej są zagrożeni przez młodsze i bardziej innowacyjne firmy, które nie boją się wdrażać w życie nowoczesnych rozwiązań logistycznych oraz budżetowych. Na plan pierwszy natomiast wysuwa się problem finansowania floty samochodów ciężarowych i dostawczych, koniecznych dla utrzymania łańcucha dostaw. Coraz częściej postuluje się też nowe rozwiązania dla transportu osobowego, a dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych pomysłów na finansowanie autobusów. W poniższym tekście przedstawimy takie właśnie rozwiązania i w tym celu weźmiemy pod lupę spółkę MAN FS.

Czym jest MAN FS?

MAN Financial Services to spółka. która specjalizuje się w projektowaniu, kreowaniu i wdrażaniu w życie nowoczesnych, specjalistycznych narzędzi finansowych dla pojazdów różnego rodzaju, produkowanych przez firmę MAN. Na rynku polskim zaistniała w roku 2007, więc działa już od 15 lat. 

W ramach usług oferowanych przez firmę znajdują się formy leasingu, wynajmu i kredytu, a także szeroko pojęte usługi ubezpieczeniowe. Dotyczy to zarówno pojazdów nowych, jak i używanych. 

Jak sfinansować nowe autobusy?

Dzięki spółce MAN Financial Services istnieje kilka podstawowych sposobów na pokrycie kosztów zakupu i użytkowania takiego nowego pojazdu. Co warto podkreślić, wszystkie sposoby wpływają pozytywnie na stan portfela przyszłego właściciela samochodu, nie obciążając nadmiernie jego budżetu. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć wówczas na inne, równie potrzebne cele. 

Jeżeli chodzi o nowe autobusy to poleca się przede wszystkim wynajem długoterminowy. Jak już sama nazwa wskazuje w tym rozwiązaniu nie trzeba wykładać nadmiernej ilości gotówki, ponieważ autobusu się nie kupuje na stałe. Nie ma tez żadnych „ukrytych kosztów” – płaci się tylko ustaloną z góry miesięczną ratę za użytkowanie pojazdu. W tak skonfigurowanej opłacie zawarte jest ubezpieczenie, podatek drogowy oraz pakiet serwisowy. 

Ciekawym pomysłem oferowanym przez spółkę jest także leasing operacyjny. Tą opłatę można ustalić samemu, opierając się na stanie własnego budżetu. Można również koszty włączyć w prowadzenie własnej działalności. Pod koniec terminu umowy decyduje się czy autobus zwracamy czy dokonujemy jego wykupu. W ten sposób zachowana jest pełna elastyczność finansowa, tak bardzo istotna z punktu widzenia właścicieli firm transportowych.

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?