Tutaj jesteś

Sposoby na finansowanie samochodów elektrycznych

9 lipca 2022 Finanse auto elektryczne


Samochody elektryczne to pojazdy przyszłości. Już teraz stanowią świetną alternatywę dla zwykłych pojazdów spalinowych. Zwraca się szczególną uwagę na fakt, iż ładowanie pojazdów elektrycznych jest dużo bardziej ekonomiczne, aniżeli tankowanie paliwa w pojazdach tradycyjnych. Choć wydaje się, że o aucie na prąd większość ludzi może tylko pomarzyć, to jednak okazuje się, że to marzenie wcale nie jest takie trudne do spełnienia. Jak je zrealizować i cieszyć się niesamowitą jazdą?

Sposoby na opłacenie auta elektrycznego?

 

Auto elektryczne można kupić za gotówkę, lecz zazwyczaj nikt nie dysponuje tak dużą sumą pieniędzy od ręki. Dlatego też ludzie przeważnie decydują się na kredyty. Wnioski kredytowe złożone w banku lub innej instytucji finansowej niekoniecznie muszą spotkać się z pozytywnym przyjęciem. W praktyce duży kredyt bankowy jest trudno otrzymać. Banki szczegółowo badają czyjąś historię kredytową i zdolność kredytową, a ich narzędzia analityczne są bezlitosne. Co zrobić, jeśli kupno za gotówkę lub kredyt samochodowy odpadają? Zawsze jeszcze można zdecydować się na leasing – więcej informacji znajdziesz na: https://kalkulator.vwbank.pl/poradnik-finansowy/firma/polecane-male-miejskie-auto-elektryczne-z-finansowaniem

Auto elektryczne a leasing

Leasing jest umową polegającą na odpłatnym korzystaniu z pojazdu przez określony czas. Płaci się dogodne raty miesięczne i dzięki temu ma się nieograniczony dostęp do auta. Niektóre umowy leasingu pozwalają na wykup samochodu na własność. Jeśli chodzi o Auto elektryczne leasing odbywa się na tych samych zasadach, co w przypadku samochodu spalinowego. Do wyboru są różne marki pojazdów. Wiele osób wybiera pojazdy takie, jak Skoda, Seat CUPRA czy volkswagen. Nowy Seat CUPRA cieszy się szczególną sympatią kierowców. Jest funkcjonalny i przyjemnie się prowadzi, a przy tym daje poczucie prestiżu. Leasing pojazdów elektrycznych staje się coraz bardziej powszechny. Wkrótce może się okazać, że będą one używane tak samo często jak zwykłe auta spalinowe, zwłaszcza, jeśli ceny paliw nadal będą niebezpiecznie wzrastać.

Finansowanie dla firm i osób prywatnych od VW FS

Osoby, których nie stać na zakup własnego samochodu elektrycznego oraz nie otrzymały kredytu bankowego, mogą ubiegać się o wygodne finansowanie w firmie VW FS. Pomoc finansowana jest udzielana zarówno podmiotom prywatnym, jak i biznesowym. Odbywa się to zazwyczaj na dużo bardziej preferencyjnych warunkach niż w banku. Nie jest wymagane również dochowanie tak wielu formalności, więc cała procedura znacznie się skraca. Samochody elektryczne są zatem w zasięgu niemal każdego, kto chce jeździć komfortowo i nowocześnie.

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?