Tutaj jesteś

Leasing samochodów SEAT w korzystnych ratach

14 lipca 2022 Finanse SEAT leasing


Należy mieć świadomość, że leasing nadal jest jedną z najtańszych i najprostszych form finansowania samochodów w przedsiębiorstwie. Godny uwagi jest fakt, że obecnie na rynku działa dużo firm specjalizujących się w finansowaniu zakupu pojazdów. Doskonałym przykładem może być VW FS. Warto również wiedzieć, że przedsiębiorcy coraz częściej wybierają samochody marki SEAT w leasingu.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing?

 

Omawiana forma ma przede wszystkim ogromny atut w postaci optymalizacji podatkowej. Oczywiście po wprowadzeniu Polskiego Ładu nie jest ona już tak korzystna. Nie można zapomnieć, że właściciele firm cały czas są kuszeni przez niezwykle sprawnie przebiegające procedury leasingowania. Wygodna jest również eksploatacja pojazdu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że to leasingodawcy mogą zlecać sezonową wymianę opon, kwestie serwisowe czy przechowywanie ogumienia. Warto zaznaczyć, że leasing ma znacznie mniejsze wymagania finansowe w porównaniu do kredytu inwestycyjnego. Firmy starające się o leasing nie muszą bowiem mieć, aż tak wysokiej zdolności finansowej, jaką musiałyby mieć w przypadku chęci uzyskania kredytu na zakup pojazdu.

Jakie są jeszcze atuty wzięcia samochodu marki SEAT w leasing?

 

Przedsiębiorcy niezwykle cenią uproszczone procedury, bardzo krótki czas oczekiwania na decyzję czy minimalną liczbę formalności. Nie można zapomnieć, że przedsiębiorstwo, które podejmie decyzję o leasingu, ma możliwość pozyskania droższej floty, a także lepiej wyposażonego, bezpieczniejszego i droższego pojazdu. Godny uwagi jest również fakt, że przez wydłużenie okresu leasingowania można także zmniejszyć miesięczną ratę. Ponadto ogromnym atutem leasingu jest zdecydowanie niższy koszt pozyskania samochodu. Jest to spowodowane nie tylko mniejszym ryzykiem, ale również niższymi potencjalnymi kosztami windykacyjnymi. Trzeba oczywiście doliczyć transparentność umów leasingowych czy opcję prostszego księgowania ewentualnych kosztów, które są ponoszone przez firmę z tytułu leasingu.

O czym powinniśmy pamiętać?

Specjaliści pracujący w firmie VW FS podkreślają, że nadal największą zaletą leasingu są kwestie podatkowe. Przedsiębiorstwo finansujące swój pojazd nadal może zaliczyć część odsetkową, a także kapitałową rat leasingowych, wykup samochodu po okresie umowy czy opłatę wstępną do kosztów pozyskania przychodu. Chodzi w tym przypadku . oczywiście o leasing operacyjny. Ponadto należy dodać, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców podejmuje decyzję o finansowaniu samochodu marki SEAT leasing.

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?