Tutaj jesteś

Koleżanka z pracy- osoba, z którą można się porozumieć nie tylko w sferze zawodowej, ale i prywatnej

23 stycznia 2021 Praca koleżanka z pracy


Atmosfera w miejscu pracy ma kolosalny wpływ na naszą ogólną wydajność. Miło jest przychodzić do biura, w którym wszyscy się do nas uśmiechają i są dla nas życzliwi. To poprawia relacje między współpracownikami i sprawia, że łatwiej im razem realizować zaplanowane przedsięwzięcia i projekty.

Co daje miła atmosfera w pracy?

Na pewno poczucie, że jest się lubionym, cenionym i poważanym przez kolegów. Po drugie łatwiej wtedy znieść krytykę ze strony innych i wypracować jakiś obopólny kompromis. Po trzecie dobra atmosfera w pracy nie generuje wrogości między pracownikami. Nie rywalizują oni w sposób bezwzględny o uznanie przełożonego ani nie uczestniczą w tak zwanym wyścigu szczurów. Miła atmosfera w pracy skutkuje tym, że wszyscy w firmie traktują się jak jedna wielka rodzina i sobie nawzajem pomagają.

Koleżanka z pracy- dlaczego warto ją mieć?

Po pierwsze, bo można z kimś porozmawiać, wyżalić się, a nawet poplotkować w czasie przerw od zajęć. Po drugie koleżanka z pracy w razie konieczności może nas chwilowo zastąpić, gdy coś nam niespodziewanie wypadnie lub nawet usprawiedliwić jakoś sensownie naszą nieobecność przed przełożonym. Dobra koleżanka z pracy może także pomóc nam niekiedy nadrobić zaległości albo potowarzyszyć nam po godzinach pracy i razem dokończyć z nami ważny projekt. Warto mieć kolegów i koleżanki w pracy, bo wspólnie łatwiej jest negocjować podwyżkę lub nawet zakres i termin urlopów.

Koleżanka z pracy a relacje intymne

W przypadku kobiet wątek ten nie występuje. Koleżanka z pracy to po prostu przyjaciółka, z którą się pracuje i nie ma potrzeby ingerowania w jej sprawy. A relacje między kobietami są typowo zawodowe. Inaczej jest z mężczyznami- koleżanka z pracy może być nie tylko dobrą znajomą, ale obiektem uczuć, w którym podkochuje się dany mężczyzna. I tylko od jego zdecydowania i przebojowości zależy, czy koleżanka z pracy stanie się kimś o wiele ważniejszym w jego życiu, czy ich kontakty wzajemne utkwią na stałe jedynie na stopie zawodowej.

Co można robić w czasie wolnym od zajęć z koleżanką z pracy?

Po pierwsze można z nią pójść na kawę lub słodkie ciastko. Po drugie, gdy zechce, to nie ma przeszkód, by zabrać ją do kina lub teatru. W ramach ocieplania stosunków można zaproponować jej spacer lub wypad do baru na drinka. Nie zaszkodzi jej również powiedzieć, o tym, że może następne spotkanie powinno być w bardziej romantycznej scenerii. Jeżeli wyrazi na to zgodę, to następny wypad powinien być do restauracji lub innego gastronomicznego lokalu.

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?