obronca.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

koleżanka z pracy
Praca

Koleżanka z pracy- osoba, z którą można się porozumieć nie tylko w sferze zawodowej, ale i prywatnej

Atmosfera w miejscu pracy ma kolosalny wpływ na naszą ogólną wydajność. Miło jest przychodzić do biura, w którym wszyscy się do nas uśmiechają i są dla nas życzliwi. To poprawia relacje między współpracownikami i sprawia, że łatwiej im razem realizować zaplanowane przedsięwzięcia i projekty.

Co daje miła atmosfera w pracy?

Na pewno poczucie, że jest się lubionym, cenionym i poważanym przez kolegów. Po drugie łatwiej wtedy znieść krytykę ze strony innych i wypracować jakiś obopólny kompromis. Po trzecie dobra atmosfera w pracy nie generuje wrogości między pracownikami. Nie rywalizują oni w sposób bezwzględny o uznanie przełożonego ani nie uczestniczą w tak zwanym wyścigu szczurów. Miła atmosfera w pracy skutkuje tym, że wszyscy w firmie traktują się jak jedna wielka rodzina i sobie nawzajem pomagają.

Koleżanka z pracy- dlaczego warto ją mieć?

Po pierwsze, bo można z kimś porozmawiać, wyżalić się, a nawet poplotkować w czasie przerw od zajęć. Po drugie koleżanka z pracy w razie konieczności może nas chwilowo zastąpić, gdy coś nam niespodziewanie wypadnie lub nawet usprawiedliwić jakoś sensownie naszą nieobecność przed przełożonym. Dobra koleżanka z pracy może także pomóc nam niekiedy nadrobić zaległości albo potowarzyszyć nam po godzinach pracy i razem dokończyć z nami ważny projekt. Warto mieć kolegów i koleżanki w pracy, bo wspólnie łatwiej jest negocjować podwyżkę lub nawet zakres i termin urlopów.

Koleżanka z pracy a relacje intymne

W przypadku kobiet wątek ten nie występuje. Koleżanka z pracy to po prostu przyjaciółka, z którą się pracuje i nie ma potrzeby ingerowania w jej sprawy. A relacje między kobietami są typowo zawodowe. Inaczej jest z mężczyznami- koleżanka z pracy może być nie tylko dobrą znajomą, ale obiektem uczuć, w którym podkochuje się dany mężczyzna. I tylko od jego zdecydowania i przebojowości zależy, czy koleżanka z pracy stanie się kimś o wiele ważniejszym w jego życiu, czy ich kontakty wzajemne utkwią na stałe jedynie na stopie zawodowej.

Co można robić w czasie wolnym od zajęć z koleżanką z pracy?

Po pierwsze można z nią pójść na kawę lub słodkie ciastko. Po drugie, gdy zechce, to nie ma przeszkód, by zabrać ją do kina lub teatru. W ramach ocieplania stosunków można zaproponować jej spacer lub wypad do baru na drinka. Nie zaszkodzi jej również powiedzieć, o tym, że może następne spotkanie powinno być w bardziej romantycznej scenerii. Jeżeli wyrazi na to zgodę, to następny wypad powinien być do restauracji lub innego gastronomicznego lokalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *