Tutaj jesteś

Czy warto mieć certyfikat kompetencji językowych?

16 listopada 2021 Edukacja nauka angielskiego

Znajomość obcych języków stanowi ważne kryterium uwzględniane przez pracodawców przy wyborze kandydata na konkretne stanowisko. Wiele osób stara się zatem uzyskać certyfikat, potwierdzający posiadane umiejętności lingwistyczne. Warto wiedzieć, jakie zalety ma zdobycie takiego zaświadczenia.

Rodzaje zaświadczeń

Chcąc uzyskać certyfikat językowy, warto zapisać się na odpowiedni kurs przygotowawczy np. w szkole Lincoln. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych lektorów z uwzględnieniem wszystkich kompetencji sprawdzanych na konkretnym egzaminie. W przypadku języka angielskiego najpopularniejsze egzaminy stanowią First Certificate in English, Certificate in Advanced English oraz Certificate of Proficiency in English. Świadectwo FCE wydawane jest bezterminowo przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate na podstawie testu, składającego się z czytania ze zrozumieniem, pisania, testu gramatycznego, słuchania i mówienia. Za każdą część można uzyskać czterdzieści punktów. Egzamin organizowany jest w sesji wiosennej, letniej i zimowej. CAE stanowi certyfikat na poziomie zaawansowanym. Wydawany jest on na podstawie testu, obejmującego czytanie ze zrozumieniem, pisanie, słuchanie i mówienie. Chcąc zdać egzamin, należy uzyskać przynajmniej 60 procent wszystkich punktów. CPE stanowi najwyższy stopniem językowy certyfikat. Stanowi on potwierdzenie znajomości angielskiego na poziomie biegłym. Egzamin składa się z czterech części – czytania ze zrozumieniem wraz z testem gramatyczno-leksykalnym, pisania, słuchania i mówienia. W celu uzyskania pozytywnej oceny należy uzyskać sześćdziesiąt procent punktów.

Korzyści, płynące z certyfikatu

Certyfikat językowy jest premiowany przez właścicieli firm. Dzięki niemu można zwiększyć atrakcyjność swojej oferty na rynku pracy i zdobyć wymarzone zatrudnienie w zagranicznym przedsiębiorstwie. Certyfikat znajomości językowej jest szczególnie ceniony przez firmy z sektora przemysłowego. Stanowi on również duży atut dla osób, pracujących w przedsiębiorstwie, organizującym zagraniczne szkolenia lub spotkania biznesowe. Certyfikat pozwala ponadto na uzyskanie wyższego wynagrodzenia.

Znajomość języka obcego jest niezwykle ceniona przez wielu pracodawców. Warto zatem zapisać się na kurs angielskiego online, przygotowujący do egzaminu w ramach CAE, CPE lub FCE.

SEAT leasing

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?