Tutaj jesteś

Jak dorobić do pensji?

16 stycznia 2021 Praca jak dorobić do pensji

Pensje w naszym kraju nie należą do najlepszych. Dlatego coraz więcej osób szuka sposobów na dodatkowy zarobek. Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy wiele ofert prac dorywczych. Wśród nich znajdują się oferty pracy zdalnej, którą możemy wykonywać bez wychodzenia z domu. Najczęściej spotykane oferty to np. roznoszenie ulotek, wyprowadzanie psów, wypełnianie ankiet czy sprzątanie domów.

Jak dorobić do pensji?

Pierwszym sposobem na dorobienie do pensji jest wypełnianie ankiet. Jest to metoda, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności w naszym kraju. Mamy dostępnych wiele platform z ankietami. Najlepiej zarejestrować się na kilku z nich, gdyż na każdej będą pojawiały się inne ankiety. Zarobek z tego typu pracy jest zależny od tego, ile ankiet w danym miesiącu otrzymamy. Jeśli zrobimy konta na kilku platformach, to możemy liczyć na większy zysk. Średnio z wypełniania ankiet jesteśmy w stanie zarobić maksymalnie kilkaset złotych miesięcznie.

Sprzedaż zdjęć to kolejny sposób na dorobienie do pensji. W internecie znajdziemy kilka stocków, na których możemy sprzedawać swoje zdjęcia. Jedyny wymóg jest taki, żeby były to zdjęcia dobrej jakości. Zdjęcia przed dodaniem są sprawdzane przez pracowników pod względem jakości. Do robienia zdjęć możemy wykorzystać aparat lub nowszy telefon. Większość stocków działa na podobnej zasadzie. Kiedy wrzucimy zdjęcia każdy może je kupić. Z reguły są to niewielkie kwoty, jednak wiele osób może kupić to samo zdjęcie, co przełoży się na większy zysk. Są ludzie, którzy utrzymują się właśnie ze sprzedaży zdjęć na tego typu serwisach.

Blog, czyli sposób na dodatkowy zarobek

Prowadzenie bloga to dla wielu jedyne źródło dochodu. Jednak zdobycie odpowiednio dużej liczby czytelników może nam zająć kilka miesięcy lub nawet lat. Blogowanie może okazać się dobrym sposobem na dorobienie kilkuset złotych do pensji. Jako początkujący blogerzy z małą publiką możemy zacząć zarabiać z reklam, które umieścimy na blogu. Kolejnym sposobem jest umieszczanie linków afiliacyjnych. Działa to w ten sposób, że np. bloger modowy pisze o stylizacjach na zimę. W artykule przedstawia konkretne ubrania i dodaje linki prowadzące do tych produktów. Jeśli czytelnik wejdzie na stronę sklepu przy użyciu tego linku i zrobi zakupy, to bloger otrzymuje prowizje. Jest to dobry sposób na dorobienie sobie do pensji, nawet jeśli posiadamy niewielkie grono czytelników. Z czasem kiedy naszego bloga będzie odwiedzać coraz więcej osób zaczniemy dostawać propozycje współprac od różnych firm.

SEAT leasing

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?