Tutaj jesteś

Jakie zdjęcie do CV będzie najlepsze?

8 stycznia 2022 Praca jakie zdjęcie do cv

Każda osoba, która poszukuje pracy, musi napisać wcześniej odpowiednie CV. Mowa oczywiście o życiorysie zawodowym, czyli podstawowym dokumencie aplikacyjnym. Jeżeli będzie on stworzony w profesjonalny sposób, to zwiększą się szanse na zatrudnienie. W niniejszym tekście opiszemy, jaką strukturę powinno mieć curriculum vitae i jakie zdjęcie do CV należy dodać.

Idealny wygląd CV

Zanim przejdziemy do kwestii związanej z fotografią i podpowiemy, jakie zdjęcie do CV wybrać, najpierw warto pamiętać o innych elementach. Chodzi o punkty, które koniecznie muszą się znaleźć w naszym dokumencie. Przede wszystkim nie może zabraknąć danych kontaktowych, a więc imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail (najlepiej złożonego z profesjonalnych nazw). Następnie, poniżej trzeba wpisać doświadczenie, kwalifikacje, osiągnięcia i cele zawodowe, a także wykształcenie (łącznie z odbytymi kursami). Kiedy już to zrobimy, warto pochwalić się umiejętnościami, chociażby znajomością języków obcych i obsługą różnych programów komputerowych. Na samym dole należy jeszcze dołączyć klauzulę dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Po co nam fotografia w CV?

Jakie zdjęcie do CV? O tym poniżej. Równie istotnym pytaniem będzie: po co jest potrzebne? Przecież każde curriculum vitae, nawet pozbawione naszego zdjęcia (prezentującego wygląd zewnętrzny), musi zostać rozpatrzone.To prawda. Są jednak takie rozmowy kwalifikacyjne, gdzie odpowiednia fotografia jest wręcz pożądana (staranie się o zatrudnienie w banku czy na inne stanowisko związane z pracą z klientem). Dzięki niej przyszły, potencjalny pracodawca dowie się, że ma do czynienia z profesjonalistą. Z osobą, której zależy na pracy w danej firmie. Zdjęcie dopełnia CV, pozwala zdefiniować cały życiorys i po prostu przyciąga wzrok doświadczonego rekrutera.

Jakie zdjęcie do CV wybrać?

Fotografia portretowa, a może przedstawiająca nas od pasa w górę? Często zadajemy sobie takie pytanie. Okazuje się, że lepsza będzie ta pierwsza opcja. Najważniejsze, aby zdjęcie było aktualne, a nie sprzed kilku lat. Co więcej, trzeba zadbać o bardzo wysoką jakość fotografii i naturalność. W trakcie jej wykonywania, powinniśmy być lekko uśmiechnięci, ukazując w ten sposób pozytywne nastawienie.

Co jeszcze warto wiedzieć? Jakie zdjęcie do CV dodać, aby mieć pewność, że wybraliśmy to najlepsze? Otóż nie jest istotny jego kolor. Rekruter bardziej zwraca uwagę na to, czy jest dostosowane do konkretnego stanowiska. Właśnie dlatego idealną decyzją będzie dołączenie fotografii zbliżonej do tej z dowodu osobistego. Odpada zdjęcie typu selfie czy takie, które przedstawia nas w dziwnej pozycji. Jedynie, kiedy szukamy pracy w branży reklamowej, możemy śmiało pozować u fotografa, zamieniając koszulę na bardziej swobodny ubiór.

SEAT leasing

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?