obronca.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

jak zacząć uczyć się angielskiego
Edukacja

Jak zacząć uczyć się angielskiego?

Nauka języków obcych to dla wielu ważna sprawa. Językiem, którym dogadamy się praktycznie w każdym kraju jest angielski. Dlatego właśnie jest to język obowiązkowy w szkołach. Jednak często nauka w szkole jest niewystarczająca, żeby opanować język obcy w stopniu komunikatywnym. Ma to związek z tym, że w klasie jest kilkanaście osób, i nauczyciel nie ma możliwości tłumaczyć danego tematu każdemu z osobna. Dodatkowo program nauczania jest z góry narzucony. Dlatego właśnie coraz więcej rodziców zapisuje swoje dzieci do prywatnych szkół językowych. Jest to również dobra opcja dla dorosłych, żeby nauczyli się danego języka.

Jak zacząć uczyć się angielskiego?

Przede wszystkim, jeśli jesteśmy dziećmi, to nie możemy polegać tylko na szkole. Żeby opanować język angielski, musimy poświęcić czas na naukę również w domu. Powinniśmy zacząć od zakupienia sobie słownika. Dzięki temu będziemy mogli nauczyć się słów, które chcemy znać. W niektórych słownikach są także wyjaśnione podstawowe zasady gramatyki, co będzie przydatne do nauki. W nauce słówek przydatne będą fiszki, które możemy zrobić samodzielnie. W sklepach znaleźć możemy także zestawy gotowych fiszek. Oprócz nauki słówek i gramatyki, powinniśmy zacząć oglądać filmy i seriale w języku angielskim. Na początku możemy oglądać z angielskimi napisami. Jeśli codziennie będziemy słyszeć język angielski czy to w postaci seriali czy muzyki, to nauka nowych rzeczy będzie łatwiejsza. Warto także czytać blogi w języku angielskim.

Szkoła językowa to dobry wybór zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. Zajęcie w tego typu miejscach są prowadzone w grupach kilkuosobowych. Najlepiej wybrać szkołę, w której lekcje prowadzi native speaker. Jest to osoba, która spędziła jakiś czas w kraju anglojęzycznym. Dzięki temu mamy możliwość słyszeć osobę z zagranicznym akcentem i nauczymy się prawidłowo wymawiać dane słowa.

Nauka angielskiego w domu

Języka angielskiego możemy także nauczyć się w domu. Do nauki słówek najlepsze będą fiszki. Zasady gramatyki znajdziemy w słowniku, ale również w internecie jest wiele artykułów i filmików na ten temat. Kiedy już opanujemy podstawowe słownictwo i zasady gramatyki możemy przejść do metody z zegarkiem. Na początku ustalamy stoper na minutę, i przez ten czas mówimy tylko po angielsku. Przez kolejną minutę mówimy po polsku, i tak na zmianę. Z czasem możemy wydłużać czas mówienia po angielsku. Ćwiczenie to fajnie jest wykonywać z drugą osobą. Dzięki temu wspólnie przełamiemy blokadę przed mówieniem po angielsku.