Tutaj jesteś

Podpowiadamy, co napisać w mailu z CV

2 stycznia 2022 Praca co napisać w mailu z cv


Coraz więcej firm organizuje rekrutację poprzez kanały internetowe. Niestety, oznacza to znacznie mniejszą szansę na odczytanie oferty wybranego kandydata. Niestety, osoby zainteresowane pracą w danej korporacji często nie umieszczają w treści wiadomości z CV wielu ważnych danych. O jakich informacjach mowa?

Co napisać w mailu z CV – podstawowe wskazówki

Kandydat do pracy, który zastanawia się nad tym co napisać w mailu z CV, powinien zwrócić uwagę na czynniki, które uatrakcyjniają jego wiadomość. Taką informacją będzie z pewnością… treść maila. Jej brak (co jest niestety regułą w aplikacjach z CV) świadczy o braku zainteresowania ofertą. Wysyłając jedynie załącznik, kandydat ukazuje siebie jako osobę, która od niechcenia wysłała swoje CV. A takich ludzi pracodawcy nie potrzebują.

Zaszokuj rekrutera!

Jeśli ktoś zastanawia się co napisać w mailu z CV, to powinien on zwrócić uwagę na tytuł danej wiadomości. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka przyciągnie ona uwagę rekrutera. Trzeba bowiem wiedzieć (choć nie powinno być w tym nic odkrywczego), że osoby poszukujące kandydatów do pracy otrzymują dziennie setki, jeśli nie tysiące podobnych e-maili. Przeczytanie wszystkich jest nierealne i to nawet z punktu widzenia najlepszego „łowcy głów”.

Co napisać w mailu z CV – podstawowe zwroty grzecznościowe

Wysyłanie wiadomości do firmy szukającej pracowników to proces, który powinien uwzględniać podstawowe założenia etykiety. Treść maila warto rozpocząć od „Dzień Dobry” lub „Szanowni Państwo”. Jeśli ktoś nie wie, co napisać w mailu z CV na jego końcu, warto użyć bezpiecznego sformułowania „Wyrazy szacunku” lub też jego pobieżnych wariacji. Co ważne, w treści maila nie powinny znaleźć się słowa typu „Witam”, gdyż świadczą one o braku kultury. Takie maile można wysyłać do centrali jedynie wówczas, gdy zostanie się już pracownikiem danej firmy…

A może by tak list motywacyjny?

Osoba zainteresowana pracą w danej firmie powinna wykorzystać treść maila w roli swoistego listu motywacyjnego. Warto napisać kilka słów nt. powodów, dla których chce się wykonywać daną pracę, czy też nt. swoich zainteresowań, pasji itd. Co ważne, tak przygotowaną wiadomość e-mail warto wysłać z oficjalnego konta mailowego. Wykupienie domeny nie jest kosztowne, a zarazem świadczy ono o profesjonalizmie osoby, która jest zainteresowana pracą.

Podsumowując, wybór tego, co napisać w mailu z CV wcale nie jest prosty, gdyż do dyspozycji kandydata oddaje się mnóstwo przewidywalnych i nudnych szablonów. Może więc warto pójść o krok dalej i stworzyć z tej wiadomości swoją wizytówkę?

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?