obronca.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

długi spłata
Finanse

Błędy, których należy unikać przy spłacie długów

Nikt z nas nie urodził się z umiejętnościami potrzebnymi do zarządzania pieniędzmi. Wypracowanie dobrych nawyków wymaga czasu i praktyki, ale im więcej mamy zobowiązań, tym trudniej jest nam uzyskać przewagę, gdy nasze finanse zbaczają z kursu. Zamiast bić się w piersi z powodu tego, co powinieneś lub nie powinieneś był zrobić, skup się na tym, co możesz zrobić dzisiaj, aby następny tydzień, następny miesiąc i następny rok wyglądały lepiej.

Myślenie, że można szybko uporać się z długami

Sporo czasu zajęło popadnięcie w długi, trochę czasu zajmie też wyjście z nich. Kiedy zdecydujesz, że chcesz spłacić swoje długi, nie masz nagle więcej pieniędzy na płatności. Podczas gdy twoje dochody mogły wzrosnąć przez lata, twoje wydatki prawdopodobnie również. Jak zapewnia https://habza.com.pl/, istnieją dwa sposoby, aby uzyskać więcej pieniędzy na spłatę długów: zmniejszyć swoje wydatki, aby uwolnić trochę gotówki, lub znaleźć sposoby na zwiększenie swoich dochodów. Każdy, kto obiecuje ci szybką, łatwą naprawę, prawdopodobnie ma na myśli swoją linię końcową, a nie twoją.

Niezmniejszanie swoich wydatków

Wiele z naszych decyzji dotyczących wydatków opiera się na nawykach, które wyrobiliśmy sobie przez lata. Dlatego trudno jest określić, które wydatki można zmniejszyć, a które są niezbędne i muszą pozostać bez zmian. Jednak nawet w przypadku tych, które uważamy za niezbędne, często istnieje pewne pole manewru. Na przykład, czy mógłbyś zmniejszyć swój plan taryfowy na telefon komórkowy w oparciu o to, czego faktycznie używasz? Z pakietem internetowym, czy używasz wszystkich usług i prędkości, za które płacisz? Czy przyspieszyłeś spłatę kredytu lub pożyczki hipotecznej, które mogłyby być tymczasowo ponownie zmniejszone?

Podejście typu „wszystko albo nic

Niektóre wydatki, które ponosimy, są korzystne dla naszego zdrowia psychicznego. Pomyśl o drinku lub deserze z przyjaciółmi, grze w golfa lub wieczorze randkowym z ukochaną osobą. Zamiast wycinać te wydatki z budżetu za jednym zamachem, zacznij od ich ograniczenia. Jeśli uważasz, że możesz całkowicie zrezygnować z jednego z nich, zacznij od zmniejszenia go o połowę. Może to oznaczać tylko jedną randkę w miesiącu, a w następnym tygodniu wieczór z Netflixem i butelką wina w domu. Jeśli wydawanie mniejszej ilości pieniędzy i znalezienie alternatywnych rozwiązań, które nadal zaspokajają Twoje potrzeby, działa dobrze, dopiero wtedy szukaj możliwości dalszego ograniczenia tych wydatków lub całkowitego ich wyeliminowania. Dokonywanie drastycznych wyborów może być trudne do zaakceptowania w dłuższej perspektywie, tłumaczy https://habza.com.pl/. Podejmując takie podejście krok po kroku, przygotujesz się na sukces.

Nie zwiększanie swoich dochodów

Kiedy myślisz o sposobach na zwiększenie swoich dochodów, spójrz z szerokiej perspektywy na to, co to może oznaczać. Aby opłacić rachunki, może to oznaczać podjęcie dodatkowych zmian w pracy, rozpoczęcie ubocznej działalności, która nie wiąże się z dużymi kosztami początkowymi, lub wygenerowanie ryczałtowej sumy pieniędzy poprzez sprzedaż czegoś, bez czego chwilowo możemy się obejść. Sztuczka z wykorzystaniem dodatkowych pieniędzy na spłatę długu polega na tym, aby dokonywać tych płatności zaraz po otrzymaniu pieniędzy. Jeśli pozostaną one na twoim koncie czekowym i zostaną zmieszane z normalnymi wydatkami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie ich tam, kiedy będziesz ich potrzebował.

Artykuł sponsorowany