Tutaj jesteś

Co to jest kredyt hipoteczny? Wszystko co mówisz wiedzieć.

8 listopada 2021 Finanse kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest pożyczką zaciąganą w celu pomocy w zakupie nieruchomości, której nie jesteś w stanie spłacić z góry, niezależnie od tego, czy jesteś osobą kupującą nieruchomość po raz pierwszy, ponownie zaciągasz kredyt hipoteczny, zabezpieczasz zakup nieruchomości na wynajem, czy przeprowadzasz się do nowego domu. Spłacasz kredyt w miesięcznych ratach, po wpłaceniu depozytu.

Na jak długo?

Okres spłaty kredytu hipotecznego to czas, przez jaki będziesz dokonywać spłat. Zazwyczaj maksymalny okres kredytowania w Wielkiej Brytanii wynosi 25 lat, ale można wybrać krótszy lub dłuższy okres, a niektórzy kredytodawcy oferują wydłużone okresy kredytowania do 40 lat. W przypadku dłuższego okresu spłaty, miesięczne raty będą niższe, ale spłata długu potrwa dłużej i zapłacisz więcej odsetek. Kwota pożyczki zależy od ceny zakupu nieruchomości oraz kwoty, jaką można wpłacić jako depozyt. Pożyczka jest zabezpieczona na nieruchomości, co oznacza, że Twój dom jest zagrożony, jeśli nie wywiążesz się ze spłat.

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. W końcu jest to długoterminowe zobowiązanie finansowe i miesięczny wydatek, który trzeba będzie ponosić przez wiele lat. Więcej o kredycie hipotecznym znajdziesz na stronie o pożyczkach https://pozyczkolog.pl/

Dobrym pierwszym krokiem do wyboru kredytu hipotecznego jest skorzystanie z naszej tabeli porównawczej, w której można sprawdzić, jak różne opłaty, oprocentowanie i warunki oferowane przez wiodących kredytodawców wpływają na miesięczną spłatę. Wystarczy wpisać wartość nieruchomości, kwotę kredytu hipotecznego, okres początkowy i okres spłaty kredytu hipotecznego, aby uzyskać przefiltrowane wyniki.

Co należy wiedzieć o oprocentowaniu kredytów hipotecznych?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego to stopa procentowa naliczana przez kredytodawcę od salda kredytu hipotecznego, która wpływa na wysokość miesięcznej raty. Niższe oprocentowanie może oznaczać niższe miesięczne płatności. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne w trakcie trwania umowy kredytu hipotecznego. Interesują Cię kredyty? https://pozyczkolog.pl/ z pewnością Cię zadowoli. 

Kredyty hipoteczne o stałej stopie procentowej mają stałą stopę procentową przez określony czas, więc Twoje miesięczne płatności i stopa procentowa pozostają takie same. Po zakończeniu tego początkowego okresu, oprocentowanie zazwyczaj przechodzi na standardową zmienną stopę procentową kredytodawcy.

Aby wybrać pomiędzy stałą i zmienną stopą procentową, należy zadać sobie pytanie:

  • Czy chcę dokładnie wiedzieć, ile mój kredyt hipoteczny będzie kosztował każdego miesiąca?
  • Czy nie przeszkadza mi to, że moje spłaty rosną i maleją bez ostrzeżenia?
  • Czy chcę skorzystać z potencjalnych spadków podstawowej stopy procentowej?
  • Czy chcę ponownie zaciągnąć kredyt hipoteczny po upływie okresu obowiązywania stałej stopy procentowej?

Kredyty hipoteczne z wyłączną spłatą odsetek i kredyty spłacane z góry

Kredyt hipoteczny składa się z dwóch części: kapitału, czyli pieniędzy, które pożyczasz, oraz odsetek, czyli tego, co pożyczkodawca nalicza od kwoty, którą jesteś winien.

W przypadku kredytów hipotecznych z wyłączną spłatą odsetek, miesięczna spłata pokrywa jedynie odsetki należne od zadłużenia, a nie pożyczoną kwotę. Zatem na koniec okresu spłaty kredytu hipotecznego nadal będziesz winien pełną pożyczoną kwotę, ponieważ nie spłacasz żadnej części pożyczonego kapitału w czasie. Mieszkaniowe kredyty hipoteczne tylko na spłatę odsetek mają mniej opcji niż kredyty hipoteczne ze spłatą. 

Materiał partnera

Redakcja obronca.com.pl

Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji, które wspierają naszych czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji oraz rozwijaniu ich pasji i kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?