obronca.com.pl

Biznes IT Marketing Finanse

zamknięcie działalności gospodarczej
Biznes

Zamknięcie działalności gospodarczej – czy jest konieczne w nowych, ciężkich warunkach ekonomicznych?

Wraz z nastaniem ciężkich czasów w okresie pandemii, wielu przedsiębiorców rozważa zamknięcie działalności gospodarczej, gdyż nie jest w stanie nawet pokryć podstawowych kosztów jej prowadzenia.

W niektórych przypadkach jej zamknięcie może jednak nie być konieczne. Po pierwsze, istnieje możliwość zawieszenia działalności gospodarczej, co często jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż jej likwidacja. Jeżeli działalność nie wiąże się z wysokimi kosztami, jej zawieszenie i tymczasowe podjęcie innej pracy może być najlepszym rozwiązaniem.

W części przypadków warto jest poszerzyć swoje horyzonty i zastanowić się nad tym, czy w obecnej sytuacji można dalej zarabiać, prowadząc ten sam rodzaj działalności. Mając sklep, można się zastanowić nad sprzedażą przez Internet, a wykonując pracę umysłową różnego rodzaju, warto pomyśleć o szukaniu dodatkowych zleceń wykonywanych zdalnie, na przykład na portalach dla freelancerów, na których działa też wielu właścicieli firm. Portale te dają możliwość wystawiania rachunków i faktur VAT, wszystko odbywa się legalnie, zgodnie z przepisami. Warto szukać klientów tą drogą.

Największe szanse uratowania swojego biznesu mają obecnie osoby znające język angielski co najmniej na poziomie średnio-zaawansowanym, gdyż wielu przedsiębiorców w dobie kryzysu z sukcesem szuka zleceń za granicą.

Co ciekawe, pracę zdalną mogą wykonywać też osoby działające w branżach, które nie kojarzą się z pracą zdalną.

Na portalach dla freelancerów można bowiem oferować też usługi polegające na udzielaniu porad i na konsultacjach. Na niektórych z nich można udostępniać na przykład zdalne usługi doradztwa w dziedzinie pielęgnacji urody, a te cieszą się dużym zainteresowaniem. Pamiętajmy o tym, że miliony ludzi na całym świecie siedzą teraz zamknięte w domach i chociaż rzadziej wychodzą, bardzo zależy im na pielęgnacji chociażby skóry.

Osoby nieco bardziej cierpliwe, które nie potrzebują zarabiać pieniędzy i skłonne są poczekać na pierwszą wypłatę środków przez jeden-dwa miesiące, mogą też stworzyć produkty cyfrowe związane ze swoim zawodem w języku angielskim, gdyż to wtedy sprzedaż będzie największa.

Można więc zarabiać na poradach, kursach, filmikach instruktażowych, krótkich poradnikach w formie e-booków, które sprzedają się bardzo dobrze, a nawet poprzez czaty – istnieją aplikacje, na których można zarabiać przez odpowiadanie na pytania osób, które potrzebują różnego rodzaju pomocy – od profesjonalnej pomocy w dziedzinie biznesu, finansów itp., po porady dotyczące mody, urody i gotowania.

W niektórych przypadkach zamknięcie działalności gospodarczej nie będzie więc konieczne, jednak w przypadku gdy ponosi się olbrzymie jej koszty z racji zatrudniania pracowników, wynajmu pomieszczeń i sprzętu, będzie to niestety często koniecznością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *